Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2017

Kolejne aktywności podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

28.06.2017
  • Strefa WOMEX – zapowiedź targów muzycznych w Katowicach
  • Spacery po katowickiej modernie
  • Muzykodrom – warsztaty muzyczne dla dzieci

 Strefa WOMEX, czyli zapowiedź Targów Muzyki Świata, spacery po najciekawszych miejscach katowickiej moderny i muzyczny świat dziecięcego Muzykodromu to tylko niektóre aktywności, które towarzyszyć będą Festiwalowi Tauron Nowa Muzyka Katowice! Nadchodząca 12. edycja tej muzycznej uczty odbędzie się już 6-9 lipca. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Bilety na Festiwal są wciąż w sprzedaży!

Strefa WOMEX
Targi Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo) to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych w Europie. To koncerty, konferencja i impreza targowa, dedykowane specjalistom, ale otwarte dla wszystkich miłośników muzyki. Co roku WOMEX przyciąga tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. Tegoroczna edycja imprezy po raz pierwszy odbędzie się w Polsce! W Katowicach! Podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice przygotowana będzie ekskluzywna Strefa WOMEX zaprojektowana przez katowicką artystkę Matyldę Sałajewską. Każdy z uczestników Festiwalu będzie mógł tam wyprodukować sobie torbę w barwach WOMEX-u, ozdobić ciało tymczasowymi tatuażami albo pofarbować włosy. Nie zabraknie też miejsca na wypoczynek przy orzeźwiającej lemoniadzie.

Spacer po katowickiej modernie
Zofia Oslislo-Piekarska oraz Jan Oslislo, twórcy „Spacerownika po katowickiej modernie”, zapraszają na niezwykły spacer między budynkami lat 30. XX wieku. Start zaplanowany jest przed dawnym Katowickim Forum (czyli na Placu Sejmu Śląskiego), stamtąd przewodnicy zabiorą wszystkich w podróż po architekturze użyteczności publicznej (Radio Katowice), sakralnej (Katedra, Kościół Garnizonowy) i mieszkalnej, gdzie będzie można zobaczyć zarówno wille z ogrodami, jak i reprezentacyjne kamienice, a szczególnie najbardziej znaną z nich – śląski niebotyk – Drapacz Chmur. Spacery odbędą się w dwóch grupach polsko i anglojęzycznej.

Data: 08.07.2017 r. (sobota)
Godz.: 12:00
Zbiórka: pl. Sejmu Śląskiego
Zgłoszenia: jan.oslislo@miastoogrodow.eu.

Ilości miejsc ograniczona!

Muzykodrom – stacja lotów muzycznych
Muzykodrom, instalacja na terenie Festiwalu, przeniesie dzieci do świata najlepszych melodii, rytmu i niezwykłej harmonii. Będzie to miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje.. A czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie się gra, śpiewa, komponuje, eksperymentuje, bada, myśli, poszukuje i słucha. Muzykodrom wypełnią warsztaty muzyczne dla dzieci od 5 do 10 lat. Opiekę nad dziećmi zapewni wyszkolona kadra pedagogów i animatorów kultury. Każde spotkanie potrwa około godzinę. Warsztaty mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy,
a udział w nich jest bezpłatny. Organizatorem warsztatów jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO.