Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2017

The Cinematic Orchestra gwiazdą koncertu otwarcia

07.02.2017
  • Do listy artystów dochodzą także:
  • MICHAEL MAYER
  • ROMARE
  • I-F
  • PALMS TRAX
  • PRINCESS NOKIA

Entuzjastycznie przyjmowana fuzja jazzu i elektroniki na żywo w gmachu NOSPR otworzy 12. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice! Od jutra w katowickim NOSPR oraz Ticketpro.pl. można nabyć karnety 3-dniowe obejmujące koncert otwarcia. Obok brytyjskiego zespołu The Cinematic Orchestra, do listy gości festiwalu dołączają także Michael Mayer, Romare, I-F, Palms Trax i Princess Nokia.

Tauron Nowa Muzyka Katowice od 12 lat lączy postindustrialne lokalizacje z futurystycznymi dźwiękami. To czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, prezentujące co roku najciekawszych debiutantów i największych klasyków współczesnej elektroniki, ale także artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych.

The Cinematic Orchestra, których koncert otworzy festiwal, słyną ze stylowego połączenia jazzowej improwizacji i elektronicznych eksperymentów. Entuzjastycznie przyjmowane występy na żywo to znak rozpoznawczy grupy, która zasłynęła takimi albumami, jak „Motion“ i „Man With A Movie Camera“. Oprócz Brytyjczyków, do składu 12. edycji festiwalu dołączyli także wyśmienici didżeje-weterani, jak Michael Mayer i I-F, młody, ale już utytułowany producent Palms Trax i feministyczna raperka Princess Nokia. Solidną dawkę żywego grania zapewnią Romare w wydaniu z pełnym zespołem. Jak dotąd poznaliśmy już 23 artystów, którzy w lipcu zaprezentują się na żywo w Katowicach.

Koncert otwarcia Festiwalu odbędzie się, jak co roku, w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To nowoczesne audytorium zostało otwarte jesienią 2014 roku. Salę projektowali japońscy specjaliści, dzięki czemu NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie.

W naszej sali już nieraz rozbrzmiewał jazz czy też symfonika połączona z elektroniką. Tym bardziej cieszę się na występ sławnego zespołu, który łączy te gatunki. – mówi Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor NOSPR.